Fællesspisning og generalforsamling i Aarhus.                             
      Kom og spis frokost sammen med andre ramte af hjernerystelse, pårørende og andre interesserede i Århus søndag d.15. januar. Vi giver en dejlig omgang smørrebrød og muligheden for at finde andre ligesindede i dit lokalområde.

Vi mødes på adressen:

Frivillig Center Århus
Grønnegade 80, 1.sal - salen
8000 Århus C

Fællesspisningen foregår fra kl. 12.00 til kl. 13.00.

Efterfølgende afholdes der generalforsamling fra kl. 13.00 til kl.13.30.

Under arrangementet er der mulighed for at holde pause i et stillerum med svag belysning ved behov.

Det er gratis at være med og alle interesserede er velkomne - men kun medlemmer er stemmeberettigede til generalforsamlingen.

HUSK tilmelding, da vi skal bestille mad - tilmelding med fulde navn på de som vil deltage til: holdaarhus@hjernerystelsesforeningen.dk senest d.6.januar, 2017.

Forslag til behandling på generalforsamling skal være os i hænde senest lørdag d.14.januar, 2017 kl.12.00 på mail: holdaarhus@hjernerystelsesforeningen.dk - dog skal forslag om ændring af foreningens vedtægter være os i hænde senest lørdag d.31. december, 2016 - kl.12.00

Foreløbig dagsorden for generalforsamling:

  • Valg af dirigent og referent.
  • Forpersonens beretning til godkendelse.
  • Kassererens fremlæggelse af revideret regnskab og budget.
  • Behandling af indkomne forslag - herunder fastsættelse af kontingent.
  • Valg af bestyrelse inkl. Suppleanter.
  • Valg af revisor.
  • Eventuelt

Det er bestyrelsens håb at så mange som muligt møder op denne dag i Århus og viser deres interesse og opbakning til den lokale forening. Så alle interesserede er velkomne!

Sammen er vi stærkere!

Hjernerystelsesforeningen

Hjernerystelsesforeningen er en landsdækkende patientforening, der arbejder på at gøre en positiv forskel for de mange danskere, der oplever akutte eller længerevarende følger af hjernerystelse - også kaldet Post Commotionelt Syndrom (PCS).

Se vores privatlivspolitik

Følg os

Følg vores aktiviteter på nettet og lær os bedre at kende.

Kontakt os

Vermlandsgade 51, 1. sal 
2300 København S
Tlf.: 29 73 72 11
kontakt@hjernerystelsesforeningen.dk
CVR: 34775184


SAMARBEJDSPARTNERE

  

Ved fortsat brug af hjemmesiden, accepterer du brugen af ​​cookies. Mere information


Cookiepolitik for HjernerystelsesforeningenHjemmeside og cookies

Cookies bruges udelukkende på Hjernerystelsesforeningens hjemmeside til at håndtere korrekt visning af produkter lagt i indkøbskurv eller korrekt fremvisning af sidens skrifttype og layout. Ingen personlige oplysninger eller sporingscookies bliver i den forbindelse registreret, gemt eller delt med tredjepart, samt benyttes ingen analyseværktøjer til registrering af brugerens adfærd på hjemmesiden. Hjemmesiden gør brug af dataminimeringsprincippet.

Indstillingerne for cookies på denne hjemmeside er indstillet til "tillad cookies" for at siden gengives korrekt. Hvis der fortsættes med brugen af denne hjemmeside uden at ændre cookie-indstillinger, eller der klikkes på "Accepter", samtykkes til dette.

Close